Herbata,  Kawa

Proste parzenie kawy i herbaty

Tajemnica prostego i łatwego a przy tym doskonałego zaparzania kawy czy herbaty tkwi w dripperach. Odpowiednia konstrukcja, spiralne żłobienia, specjalne nachylenie kątów ścianek oraz dobre zaparzacze to gwarancja otrzymania naparu pełnego wspaniałego ekstraktu.

CO TO SĄ DRIPPERY?

Dripper to inaczej zaparzacz, do kawy lub herbaty. Można go ustawić na kubku i bezpośrednio do niego przelać zaparzoną kawę czy herbatę.
Drippery są ceramiczne, metalowe lub szklane. Drippery szklane dodatkowo pozwalają obserwować przelewaną wodę, która aktualnie zaparza nam napar.

CO DAJE DOBRY DRIPPER?

Drippery różnią się drobnymi szczegółami, pozwala to na wykorzystanie odpowiedniego drippera do danego naparu. Kawa czy herbata nie zawsze, zaparzona w prosty sposób, może mieć wyeksponowane wszystkie swoje walory. To z jakiego materiału wykonany jest dripper też uzależnia smak naparu oraz wszystkie detale. Kąty nachylenia ścianek, rozmiary nacięć czy wykorzystywane filtry, też zmieniają smak kawy czy herbaty.

JAK WYGLĄDA DRIPPER?

Dripper to mała szklaneczka z uszkiem, na podstawce. Czasami ścianki drippera są podwójne, czasami podstawka jest silikonowa. Zawsze jednak dripper doskonale trzyma się na kubku lub filiżance i sprawia, że zaparzany w danej chwili napój za chwilę będzie smakowity i aromatyczny.

Nalewając wodę do drippera dobrze jest skorzystać z małego czajniczka, który przyjmie formę małej konewki. Pozwoli to na nalewanie wody w sposób bezpieczny. Korzystanie z drippera jest bardzo proste a napój, dzięki niemu zaparzony, wprost smakowity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *