Drippery

Poczuj aromat kawy dzięki dripperom

Dripper jest niczym innym jak urządzeniem, wykorzystującym filtry do kawy podczas zaparzania ziaren. Ten prosty gadżet jest świetną alternatywą dla kawy z ekspresu. Poza tym małe rozmiary drippera pozwolą na cieszenie się napojem w każdym miejscu.

Materiał

Drippery do kawy są wykonywane ze szkła, ceramiki, plastiku, tworzyw sztucznych i metalu. Jeśli używamy ich w domu, nie ma znaczenia wybrany materiał. Sprawdzi się tutaj np. porcelana, która po prostu ładnie wygląda na kuchennym blacie. W tym przypadku możemy kierować się tylko i wyłącznie zasobnością portfela. Używając ich na zewnątrz, warto wziąć pod uwagę właściwości materiałów, np. plastik bardzo dobrze zniesie warunki podczas transportu.

Parzenie

Oprócz drippera potrzebne są już tylko dwie rzeczy: filtr w odpowiednim rozmiarze oraz kubek lub dzbanek. Przed nasypaniem kawy do filtra, trzeba przelać go samym wrzątkiem. Ten zabieg sprawi, że gotowy napar nie będzie miał papierowego posmaku. Wystarczy jeszcze nasypać 6g kawy na każde 100 ml wody, postawić dripper na naczyniu i można już zacząć nalewać wodę. Jej idealna temperatura powinna wynosić około 90 – 95 stopni, a czas parzenia to 3 minuty.

Podsumowanie

Dripper jest dla osób, ceniących sobie dobrą kawę. Dzięki użyciu tego urządzenia można poczuć smak konkretnej kawy, jej kwaskowatość oraz nuty owocowe. Intensywniejszy jest również jej zapach. Nic dziwnego, że dripper do kawy przeżywa obecnie renesans, szczególnie w modnych kawiarniach. Każdy chociaż raz powinien spróbować kawy, zaparzanej tą metodą i cieszyć się jej smakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *